23 wrz 2010

Wielka Brytania: imam z Libii obnażył się przed 12-latką.

Abrahim Ghait został skazany za obnażenie się w parku miejskim przed dwoma kobietami, w tym 12-letnią dziewczynką - podaje brytyjski "Daily Mail". Ghait jest jednym z czołowych libijskich imamów, przybył do Wielkiej Brytanii by świętować Ramadan.

Ghait jest jednym z 21 imamów z Libii, którzy zostali zaproszeni przez Stowarzyszenie Arabskie w Wielkiej Brytanii by głosić kazania w meczetach podczas ramadanu. Duchowny zatrzymał się w mieszkaniu w dzielnicy Easton w Bristolu, w południowo-zachodniej Anglii.

Powiedział 12-latce, ze jego penis nazywa się "Lexie"

Podczas swojego pobytu w Wielkiej Brytanii imam dwukrotnie obnażył strefy intymne w parku miejskim. Do pierwszego incydentu doszło 13 sierpnia, o 19.54. Ghait obnażył się wówczas przed 28-letnią kobietą, która wracała do domu z siłowni. Kobieta mówiła, że widziała z daleka Ghaita stojącego za koszem na śmieci obok kładki dla pieszych. Gdy przechodziła obok niego, mężczyzna z opuszczonymi spodniami wyszedł zza kosza. Podczas tego incydentu w pobliżu znajdowały się małe dzieci.
Trzy dni później, 16 sierpnia, duchowny obnażył się w tym samym parku przed 12-letnią dziewczynką i powiedział jej, że jego genitalia nazywają się "Lexie".

Niedługo po tym incydencie Ghait został aresztowany. Wkrótce później stawił się na przesłuchanie w sądzie, gdzie miał złożyć wniosek o zwolnienie za kaucją. Zamiast tego mężczyzna przyznał się do winy. Sąd skazał go na 12 tygodni pozbawienia wolności. Duchowny został też wpisany na 15 lat do rejestru przestępców seksualnych.

"Był ramadan, on nie powinien nawet patrzeć na kobiety"

Ghait po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę muzułmańskiego świata, gdy w wieku 17 lat nauczył się na pamięć Koranu. Wyrokiem bristolskiego sądu jest oburzony przewodniczący Stowarzyszenia Arabskiego, Mohamed El Haddad. Jego zdaniem Ghait przyznał się do winy tylko dlatego, bo myślał, że nie zostanie skazany na karę więzienia.

- To niemożliwe, że zrobił coś takiego. Myślicie, że przywódca religijny zaszkodziłby swojej społeczności w ten sposób? - pytał dziennikarzy - To działo się w parku, w środku miasta, w środku dnia. Był ramadan, a on pościł, nie powinien nawet patrzeć na kobiety. (...) Jest sławnym na cały świat imamem z meczetu w Libii, spędził 15 lat studiując Koran - tłumaczył.

El Haddad uważa, że sąd skazując Ghaita "niszczy przyszłość ważnej osoby". - Po prostu nie mogę w to uwierzyć - dodał.

gazeta.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz