20 kwi 2010

To wina kobiet ...

Irański duchowny Hojatoleslam Kazem Sedighi obwinił rozwiązłe kobiety o wywoływanie trzęsień ziemi. Według duchownego tylko ścisłe przestrzeganie islamskiego prawa może ochronic Irańczykow.
- Wiele kobiet, które nie ubierają się skromnie, zwodzi młodych mężczyzn na manowce i szerzy cudzołóstwo w społeczeństwie, co zwiększa liczbę trzęsień ziemi - powiedział Sedighi. Duchowny wygłaszał kazanie na temat potrzeby "powszechnej pokuty".
- Co możemy zrobić, by nie dać się pogrzebać pod gruzami? Nie ma innego wyjścia poza oddaniem się religii i dostosowaniem do islamskich przepisów obyczajowych - mówił Sedighi - Jeśli trzęsienie ziemi nawiedzi Teheran (red. stolica Iranu), nic poza mocą Boga nie będzie mogło przeciwstawić się takiej katastrofie. Więc nie zawiedźmy Boga - dodał duchowny.
Kobiety w Iranie muszą zakrywać całe ciało i nosić chustę na głowie. Wiele młodych kobiet próbuje obejść surowe religijne przepisy i nosi obcisłe ubrania i chusty, które odsłaniają część włosów.
Nie jest to pierwsza wypowiedź łącząca aktywność sejsmiczną z religijnością irańskiego społeczeństwa. Wcześniej minister dobrobytu i opieki społecznej Sadeq Mahsooli powiedział, że modlitwy i prośby o przebaczenie są "najlepszym sposobem na odparcie trzęsienia ziemi". - Nie możemy stworzyć systemu, który zapobiega trzęsieniom ziemi, ale Bóg stworzył system, który ułatwia omijanie grzechu, modlitwę, wybaczenie, dawanie jałmużny i poświęcenie się - mówił Mahsooli.


W związku z tym wiemy już teraz co jest przyczyną erupcji islandzkiego wulkanu chyba ...

Żródło: Gazeta

5 komentarzy:

 1. Wg.Koranu ziemia jest płaska. Widocznie Allach nie wiedział że okrągła.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja proponuję też by mężczyźni-muzułmanie chodzili też opatuleni i zakryci od palców po czubek głowy. Najlepiej w kaftanie bezpieczeństwa. w końcu kusza oni swoimi wdziękami niejedną niewiastę!! ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. http://www.ankietka.pl/ankieta/38738/miejsce-kobiety-w-religii.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Kobieto poznaj moc, która jest w tobie! :D

  Inez

  OdpowiedzUsuń
 5. Widziałem, będąc przerażonym, na You Tube, jak muzułmanie z Somalii ucieli nożem głowę chrześcijanina.Nie byłem wstanie oglądać najpierw bandyta czytał cos po arabsku, zapewne Kora. Odsuwałem głowę od ekranu.------------ Już nikt nigdy nie namówi mnie do lewactwa, tzw "tolerancji", "politycznej poprawności". Nie jestem pożytecznym idiotą. Jestem za Izraelem i USA, choć Obama - lewak powinien ustąpić. Trzeba modlić się i działać, aby ochronić chrześcijan w krajach islamskich i komunistycznych.

  OdpowiedzUsuń