27 maj 2012

"Szczęśliwe" kobiety z KSA buntują się

Kobieta nagabywana przez tzw policję religijną - członków Komitetu Krzewienia Cnót i Zapobiegania Złu nagrała telefonem incydent . Krzewicielom nie podobały się jej pomalowane paznokcie."- Moje paznokcie to nie twój interes! Nie jesteś moim szefem i nie możesz mi mówić, czy mogę nosić lakier, czy nie. Nie macie prawa! Rząd obiecał, że nie będzie już takiego nagabywania - mówi kobieta w nagraniu. I złośliwie dodaje: My tu sobie rozmawiamy, a wideo jest już w drodze na Facebooka i Twittera."


Cytuję reakcje arabów na ten filmik za gazeta.pl:
Komentarze w arabskojęzycznych mediach społecznościowych są jednak bardzo bolesne. 12 tysięcy osób skomentowało film na YouTube, większość z nich atakuje kobietę.

- Ona nie ma wstydu - pisze jeden z komentatorów. I oskarża bohaterkę filmu o prostytuowanie się. Inni komentujący nazywają ją "zdzirą" czy "szmatą". Filmowi wystawiono ponad 7 tysięcy negatywnych opinii i tylko tysiąc dwieście pozytywnych."


Nic dodać nic ująć - dno cywilizacyjne ....

2 komentarze:

  1. O rety... średniowiecze. Najgorsze, że wiara chrześcijańska też jest okropnie konserwatywna...(np. zapobieganie ciąży), przez co traci wyznawców. Wizerunek, zaborczość i chciwość kleru też nie pomaga.

    Jestem tu pierwszy raz. Bardzo ciekawa strona. Wrócę na pewno.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki za internet i tel. komórkowe, bo wielu z nas żyłoby w nieświadomości.

    OdpowiedzUsuń