20 lip 2009

Księżnej też nie darują

Onet podaje:

"Brytyjski sąd udzielił prawa azylu saudyjskiej księżnej - matce urodzonego w Wielkiej Brytanii pozamałżeńskiego dziecka. Sąd podzielił jej obawy, iż po powrocie do Arabii Saudyjskiej zgodnie z prawem szariatu zostanie ukamienowana - informuje dziennik "The Independent".
Ojcem dziecka jest obywatel brytyjski, nie będący wyznawcą islamu. Para poznała się w Londynie w czasie prywatnej wizyty księżnej, której mąż, dużo od niej starszy, jest członkiem saudyjskiej rodziny królewskiej.

Jak zauważa gazeta, takim wnioskom azylowym żadna ze stron nie nadaje rozgłosu, ponieważ nagłaśnianie sposobu traktowania kobiet w Arabii Saudyjskiej - zdaniem brytyjskich dyplomatów - byłoby postrzegane przez saudyjskie władze odebrane jako krytyka tamtejszego prawa i rządu.

Brytyjskie MSW odmówiło wypowiedzi w tej sprawie. Także ambasada Arabii Saudyjskiej w Londynie nie chciała o niej rozmawiać. Rodzina i krewni saudyjskiej księżnej zerwali z kobietą kontakty."


Fatwa murowana - jak dlugo jej się uda żyć? Nie wiadomo tylko, czy po wykonaniu wyroku, ktokolwiek o tym poinformuje...


PS. Już onet nie podaje - uznali widać, że nieważne i nie ma tej informacji. A więc link do oryginalnego artykułu: http://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/princess-facing-saudi-death-penalty-given-secret-uk-asylum-1753007.html .

Oprócz powyższego w artykule informacja o "smierci honorowej" z rąk brata dwóch sióstr (19 i 21 lat), za przebywanie w męskim towarzystwie. Zrobil to na oczach ich ojca, 5 lipca...

3 komentarze:

 1. Popieram Pani działania w całej rozciągłości. Proszę pisać częściej.

  OdpowiedzUsuń
 2. fatwa to orzeczenie, a nie wyrok śmierci, proponuję poczytać o Islamie nim się będzie o nim wypowiadać (muslima nie jestem, żeby nie było, co jak co, ale propagowanie głupot to niech pani mediom zostawi.
  A księżnej się należała kara. Popełniła cudzołóstwo. (mężatka w końcu)

  Uważam jednak morderstwa honorowem za chorą rzecz, wymyśloną przez mężczyzn, którzy nie zawsze są religijni a w dodatku chcą miec kontrolę nad kobietami.

  OdpowiedzUsuń
 3. A gdzie ja napisalam, ze to wyrok smierci?
  Jesli dla ciebie to propagowanie glupot - nie czytaj. Czytac trzeba ze zrozumieniem.
  Gratuluje podejscia na temat "naleznej kary" dla ksieznej. Pewnie jestes zwolenniczka kamienowania za zdrade. Cywilizowane podejscie ...

  OdpowiedzUsuń