22 sty 2011

Muzułmanskie Boże Narodzenie w Europie


Oto podsumowanie „Bożego Narodzenia po muzułmańsku”, zestawione przez Hudson New York.

W tym roku przerwa świąteczna, związana z Bożym Narodzeniem i Nowy Rokiem, została przyćmiona, w wielu krajach europejskich, przez kontrowersje związane z islamem.
Pokazują one rosnący wpływ islamu, spowodowany masową imigracją z krajów muzułmańskich, jak również złowrogą wizję tego, co ma nadejść, biorąc pod uwagę fakt, że oczekuje się, iż populacja muzułmanów w Europie podwoi się podczas rozpoczętej właśnie dekady.
Plakaty zawierały świąteczną scenę z wizerunkiem Gwiazdy Betlejemskiej nad choinką, ale pod hasłem głoszącym „zło Świąt Bożego Narodzenia” szydziły z tradycyjnej angielskiej kolędy „12 dni Świąt Bożego Narodzenia”. Na plakacie można było przeczytać: „Pierwszego dnia świąt moja wielka miłość podarowała mi chorobę weneryczną, drugiego dług, trzeciego gwałt, czwartego nastoletnią ciążę, a potem miała miejsce aborcja”(w języku angielskim słowa się rymują, podobnie jak w oryginalnej kolędzie). Zgodnie z plakatami, Święta są również odpowiedzialne za pogaństwo, przemoc w rodzinie, wandalizm, alkohol i narkotyki. Są obrazą także z powodu stwierdzenia, że „Bóg ma syna”.
Działania, które wywołały największą wrzawę w trakcie ostatniego miesiąca poprzedniego roku, miały miejsce w Wielkiej Brytanii, gdzie pewne ugrupowanie muzułmańskie przeprowadziło ogólnonarodową kampanię plakatową, określającą święta Bożego Narodzenia jako uosobienie zła. Organizatorzy kampanii porozwieszali w całej Wielkiej Brytanii tysiące plakatów informujących o tym, że okres dobrej woli i życzliwości odpowiedzialny jest za gwałty, ciąże wśród nastolatek, aborcje, swobodę seksualną, przestępstwa i pedofilię. Twierdzili, że mają nadzieję, iż kampania pomoże „zniszczyć święta Bożego Narodzenia” w Wielkiej Brytanii oraz zachęci Brytyjczyków do przechodzenia na Islam.

Na dole plakatu umieszczona została informacja: “W islamie chronieni jesteśmy przed całym tym złem. U nas zaznasz małżeństwa, rodziny, honoru, godności, bezpieczeństwa, praw mężczyzn, kobiet i dzieci.” Organizator kampanii, 27-letni Abu Rumaysah, pragnie, aby islamskie prawo koraniczne - szariat, zostało wprowadzone w całym Zjednoczonym Królestwie. Twierdzi, że nie chodzi mu o obrażanie chrześcijan, lecz według niego „Święta Bożego Narodzenia to kłamstwo, a naszym obowiązkiem jako muzułmanów jest sprzeciwiać się jemu”.
Wygląda na to, że brytyjski Czerwony Krzyż godzi się na taki stan rzeczy. Od blisko dekady nie uznaje on Świąt w żadnym ze swoich ponad czterystu sklepów, dzięki którym pozyskuje fundusze. Brytyjskie gazety podają, iż pracownikom zostało nakazane usunięcie choinek, szopek oraz wszelkich innych symboli chrześcijańskiego święta, ponieważ mogłyby one urazić muzułmanów.
Czerwony Krzyż odrzucił oskarżenia, twierdząc, że informacje są nieaktualne, jednak w oficjalnym oświadczeniu zasadniczo potwierdził ich prawdziwość: „To prawda, że w żadnym z naszych sklepów nie znajdzie Pan ani religijnych towarów, ani wystaw nawiązujących do jakiejkolwiek religii, niezależnie od tego, czy jest to czas świąt Bożego Narodzenia, czy też nie. …. Chodzi o to, że Czerwony Krzyż nie jest organizacją polityczną, ani religijną. Nie możemy pozwolić na to, aby potrzebujący tracili szansę pomocy z powodu braku naszej neutralności. Wydawać się może, że Szopka Betlejemska w sklepie w Kent nie ma nic wspólnego z naszą wrażliwą i ryzykowną pracą w strefie wojny w Afryce lub na Bliskim Wschodzie. Jednak w świecie, w którym informacja rozprzestrzenia się w tak szybkim tempie, musimy być pewni, iż we wszystkich dziedzinach działamy w sposób konsekwentny w odniesieniu do naszej neutralności”.
Za to w Wielkiej Brytanii, 20 grudnia nad ranem, podczas cyklu policyjnych nalotów w Londynie, policja antyterrorystyczna aresztowała 9 islamistów w wieku od 19 do 28 lat. Podejrzani są oskarżeni o planowanie napadów terrorystycznych na chrześcijan w najbardziej uczęszczanych zabytkach Londynu (Katedra Westminsterska, Big Ben), jak również na biuro burmistrza i amerykańską ambasadę.
Gdzie indziej w Wielkiej Brytanii, szkoła katolicka, po ujawnieniu 28 grudnia, że 95% jej uczniów to muzułmanie, stanęła przed możliwością przejęcia jej przez meczet. Przywódcy kościelni twierdzą, iż nie jest dla nich dłużej „właściwe” prowadzenie szkoły podstawowej pod wezwaniem Świętego Serca, która ma tylko sześciu chrześcijańskich uczniów. Jeszcze 10 lat temu ponad 90% uczniów było katolikami, ale teraz większość ma pochodzenie azjatyckie, jej pierwszym językiem nie jest angielski i są wyznawcami islamu.
Szkoła w Blackburn (Lancashire), może zostać przekazana pobliskiemu meczetowi Masjid-e-Tauheedul, otwartemu w lipcu 2002 roku przez szejka Abdulaha Rahmana Al.-Sudaisa, imama zatrudnionego przez rząd saudyjski i głównego duchownego w Wielkim Meczecie w Mekce. Szejk Al-Sudais ma zakaz wjazdu do USA. Podczas kazania w 2002 roku nazwał Żydów „szumowiną ludzkości, szczurami świata, zabójcami proroków oraz wnukami małp i świń”. Nawoływał również muzułmanów do „zabijania Żydów i amerykańskich wyznawców krzyża”.
Tymczasem na Cyprze, minister spraw wewnętrznych rozpoczął kampanię dotyczącą nowych paszportów biometrycznych, które zawierałyby znak wodny ze szkicem nagiej Afrodyty -greckiej bogini miłości. Wizerunek wzorowany jest na sławnym posągu znajdującym się w Muzeum Cypryjskim w stolicy, Nikozji. Starożytna bogini jest szeroko akceptowana jako symbol turystycznej wyspy, leżącej na wschodzie basenu Morza Śródziemnego. Symbol ten używany jest też przez organizację turystyczną w jej zagranicznej kampanii reklamowej „Pokochaj Cypr”. Lokalna legenda podaje, iż Afrodyta (również znana jako Wenus wśród starożytnych Rzymian) wyłoniła się z morza na grzebiecie morskiej piany właśnie na wybrzeżu Cypru.
Jednak niektórzy politycznie poprawni dyplomaci na Cyprze twierdzą, że wizerunek nagiej Afrodyty może obrażać muzułmanów. „Martwią się o to, że cywile i dyplomaci mogą wpaść w kłopoty, szczególnie wtedy, gdy podróżowaliby do bardzo konserwatywnych krajów islamu” - podają lokalne gazety, w których , przede wszystkim wokół tego tematu, toczyły się dyskusje w czasie przerwy świątecznej. Do tej pory minister spraw wewnętrznych Neoclis Sylikiotis nie ugiął się, stwierdzając, iż nie ma w planach narzucać na Afrodytę islamskiej burki.
W Danii, 29 grudnia, policja udaremniła w Kopenhadze islamski atak terrorystyczny na kilka godzin przed planowanym zamachem. Aresztowano pięciu muzułmanów, którzy chcieli zastrzelić jak największą liczbę osób w biurowcu, gdzie mieści się redakcja Jyllans-Posten, gazety, która opublikowała karykatury Mahometa w 2005 roku.
We Francji policja oznajmiła o innowacyjnym podejściu do radzenia sobie z corocznym rytuałem podpalania samochodów w Sylwestra, przez muzułmańską młodzież. Minister Spraw Wewnętrznych Brice Hortefeux powiedział, że w tym roku jego agencja nie opublikuje od razu liczby podpalonych w ciągu nocy samochodów, ale ujawni te dane „później, w ciągu miesiąca”, aby powstrzymać „niezdrową konkurencję”, która zachęca młodzież muzułmańską do podnoszenia liczby podpaleń z roku na rok. Podpalenia samochodów stały się czymś w rodzaju tradycji w multikulturalnej Francji. W każdego Sylwestra setki samochodów zostaje podpalonych przez muzułmańskich chuliganów, a informacja o rozmiarach zniszczeń stała się medialną obsesją.
Także we Francji, na paryskim przedmieściu Grigny, Christian Le Bras, radny z partii Zielonych, wywołał burzę po rozwieszeniu plakatów życzących mieszkańcom, w imieniu jego partii, Szczęśliwego Nowego Roku: „Najlepsze życzenia na nowy rok 1432-2011 od Ekologicznej Grigny”. Muzułmański rok 1432 rozpoczął się 6 grudnia. Zgodnie z raportami lokalnych mediów, niektórzy członkowie partii chcą pozwać Le Brasa za oszukańcze użycie jej nazwy. Plakaty zostały usunięte.
Gdzie indziej we Francji, Jean-Pierre Cattenoz, rzymskokatolicki Arcybiskup Awinionu, wypowiedział się w wywiadzie dla chrześcijańskiego magazynu Famile Chretienne: ”Jesteśmy świadkami historycznego zwrotu religijnego w naszym kraju. Galijskie rodziny, tradycyjnie chrześcijańskie, mają średnio po dwójkę dzieci. Żyjące we Francji rodziny muzułmańskie, najczęściej mają po czworo, pięcioro lub sześcioro. Możemy wysnuć stąd wniosek, że za dwadzieścia, trzydzieści lat, Francja w większości będzie zamieszkana przez muzułmanów”.
W Niemczech, przyszły szef głównej spółki lotniskowej ADV (Arbeitsgemeinschaft Deutscher Verkehrsflughäfen), 27 grudnia, wywołał burzę żądając, aby służby graniczne wykorzystywały profile rasowe do wychwytywania terrorystów podczas kontroli. Christophe Blume – obecnie dyrektor lotniska w Dusseldorfie - powiedział dziennikowi „Rheinische Post”, że pasażerowie powinni być dzieleni na różne kategorie ryzyka, co wprowadziłoby różny poziom kontroli przez służby ochrony lotniska.
“W ten sposób system ochrony mógłby stać się efektywniejszy z pożytkiem dla nas wszystkich”, powiedział Blume, który przejmie władzę w ADV w tym miesiącu. Stwierdził on, że profilowanie pasażerów ze względu na rasę, wyznanie, kraj pochodzenia, pozwoliłoby niemieckim lotniskom uniknąć przyszłego zaostrzania przepisów bezpieczeństwa. Nie jest niespodzianką, że lewicowi strażnicy niemieckiej poprawności politycznej są wściekli.
Komisja Europejska w Brukseli, decyzją swych niewybieralnych biurokratów, postanowiła całkowicie porzucić Boże Narodzenie. Jako organ wykonawczy Unii Europejskiej złożonej z 27 państw członkowskich, Komisja wyprodukowała ponad trzy miliony kopii kalendarza dla szkół na 2011 rok. Nie ma w nim żadnego nawiązania do świąt Bożego Narodzenia, choć wspomina on o hinduskich i muzułmańskich świętach, jak również odnotowuje „Dzień Europy” i inne kluczowe daty dla Unii Europejskiej. Strona kalendarza z datą 25 grudnia jest pusta, a na dole znajduje się następująca sentencja: “Prawdziwy przyjaciel to ktoś, kto dzieli z Tobą Twoje troski i radości”. Rzecznik Komisji Europejskiej powiedział, że pominięcie Bożego Narodzenia było „gafą”, ale później potwierdził, że wcale tak nie było, przyznając, iż aby „uniknąć kontrowersji” Boże Narodzenie nie pojawi się również w kolejnych wydaniach kalendarza.
W Holandii, 24 grudnia, policja aresztowała 12 Somalijczyków w Rotterdamie pod zarzutem przygotowywania ataku terrorystycznego w czasie Świąt.
Także w Holandii, Radio Netherlands, 22 grudnia, podało do wiadomości, że muzułmańska fundamentalistyczna grupa o nazwie Sharia4Holland zaczęła otwarcie działać na terenie kraju. Ugrupowanie zachęca muzułmanów do walki o ustanowienie holenderskiego państwa islamskiego i tego, żeby „flaga szariatu powiewała nad holenderskim Pałacem Królewskim w Hadze.”
W Hiszpanii, władze Barcelony zadecydowały o tym, że Święta będą dobrym czasem na ogłoszenie planu budowy ogromnego meczetu, który pomieści tysiące muzułmanów. Nowa konstrukcja ma konkurować z olbrzymim Centrum Kultury Islamskiej w Madrycie, jednym z największych meczetów w Europie. Urzędnik w biurze burmistrza Barcelony powiedział, że celem jest „podniesienie widoczności muzułmanów w Hiszpanii”, jak również promowanie „wspólnych wartości pomiędzy islamem a Europą”.
W Szwecji, 11 grudnia, nieudany zamach terrorystyczny uwydatnił rosnący islamski ekstremizm w Skandynawii. W pierwszym w historii Szwecji zamachu samobójczym, 29-latek, urodzony w Iraku terapeuta sportowy, planował popełnić zbiorowe morderstwo tuż przed Bożym Narodzeniem. Nazywa się Taimour Abdulwahab l-Abdaly. Wysadził swój samochód i siebie na ruchliwej, pełnej sklepów ulicy. Wdowa po nim powiedziała, że jej mąż sprawiał wrażenie ”normalnego muzułmanina”.
Również w Szwecji, 24 grudnia, w mieście Agnesberg w pobliżu Gothenburga, chrześcijański kościół koptyjski musiał zostać zamknięty po otrzymaniu gróźb ze strony islamskich ekstremistów. Kościół pozostał zamknięty przez dwa tygodnie. Również w Niemczech Koptowie otrzymali groźby ataku ze strony radykalnych muzułmanów i poprosili o policyjną ochronę, jak podaje Bild.
Wracając do Hiszpanii, Noureddine Ziani, marokański imam urzędujący w Barcelonie, który ostatnimi czasy zorganizował trwającą tydzień konferencję zatytułowaną „Muzułmanie i europejskie wartości”, powiedział, iż absolutną koniecznością jest zaakceptowanie islamskich wartości jako europejskich. Dodał także, że od teraz Europejczycy, opisując zachodnią cywilizację, powinni zamiast terminu „judeo-chrześcijańska” używać określenia „islamo-chrześcijańska”.
Jeżeli święta Bożego Narodzenia w 2010 roku są jakimkolwiek drogowskazem, to Europa jest na jak najlepszej ścieżce zmierzającej w obranym kierunku.(pj)

Soeren Kern

Tłumaczenie: JK

4 komentarze:

 1. I gdzie ten meczet przy stadionie Skry, moherowy przygłupie? Już muezzin nadaje tajemnym kodem do ukrytych w krzakach dżihadystów czy jeszcze nie?

  OdpowiedzUsuń
 2. a tak poza tym to w domu wszyscy zdrowi? kto kiedykolwiek pisal o stadionie Skry? chyba nie to i nie tu czytales, cos kiepski brain-washung - niedouczyli ...

  OdpowiedzUsuń
 3. Noemi, nie przejmuj się i pisz dalej. Nie piszę komentarzy ale czytam jak leci i jestem Twoim codziennym gościem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Życzymy wszystkim zdrowych i wesołych świąt, oraz pomyślności w Nowym Roku. Pozdrawiamy Mistrzowie Szeptów

  OdpowiedzUsuń