15 gru 2009

Pierwsza konferencja poświęcona molestowaniu kobiet w świecie arabskim

Jak podaje onet, w Kairze odbyla sie konferencja powięcona molestowaniu kobiet arabskich w muzułmanskich społeczenstwach. A oto co napisano na ten temat:

W świecie arabskim kobiety są molestowane na ulicach, w miejscach pracy, w szkołach, w środkach komunikacji - wskazywano na pierwszej poświęconej temu problemowi konferencji regionalnej, która odbyła się w niedzielę i poniedziałek w Kairze.
Aktywistki z 17 krajów wskazywały, że molestowanie kobiet jest nagminne, ponieważ prawo tego nie ściga, kobiety tego nie zgłaszają, a władze po prostu problem ignorują. Mówiono, że molestowanie - łącznie z dotykaniem i obrażaniem słownym - wydaje się mieć na celu wyparcie kobiet z miejsc publicznych, bez względu na to, jak są ubrane.

Do niedawna w ogóle nie było danych statystycznych, dotyczących molestowania kobiet w świecie arabskim. Coś się jednak zaczyna zmieniać. Podczas kairskiej konferencji zaprezentowano wyniki badań, wskazujące na powszechny charakter molestowania.

W Jemenie aż 90 proc. kobiet mówi, że tego doświadczyło, w Egipcie - 83 proc., w Libanie - 30 proc. Chodzi zarówno o zniewagi słowne, jak i o fizyczne molestowanie.

"Mamy do czynienia ze zjawiskiem, które ogranicza kobiecie swobodę poruszania się (...) i zagraża jej udziałowi w życiu zawodowym" - wskazywano w Kairze.

Źródło: onet.pl

4 komentarze:

 1. Ot, Arabowie (i innne prymitywne społeczeństwa) i ich szacunek do kobiet, tak wychwalany przez niektóre Europejki. Artykuł mówi o braku szacunku do "swoich", natomiast, gdyby szacunek można było zmierzyć w skali od 1 do 10, to do Europejek "wskaźnik szacunku" wynosiłby mniej więcej -80. Tak naiwne Poleczki-neofitki, to, że założyłyście firanki i obrusy na siebie (a także w wielu przypadkach, jednocześnie obwieszacie się biżuterią jak choinki i malujecie oczy na czarno, robiąc się na pożal się Boze Arabki), nie przydaje wam powagi, nie zyskujecie żadnych dodatkowych punktów, wręcz tracicie.

  E.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nic innego jak okreslenie "glupie polskie neofitki" nie cisnie mi sie na usta... najwidoczniej LUBIA byc dotykane przez meska czesc spoleczenstwa muzulmanskiego... taki fetysz :| i TO my mamy problem ze zrozumieniem tego...

  K.

  OdpowiedzUsuń
 3. Muzułmanie mają wielki problem z sexem.Przypuszczam że bierze się to stąd, że skoro niektórzy mogą mieć po 4 żony, to dla wszystkich nie starczy kobiet.I dlatego zrobili z nich niewolnice, kontrolują każdy ich krok, każą chodzić w namiotach, bo sami nie kontrolują własnego popędu płciowego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cos jest na rzeczy , skoro nawet kobieta w islamskim niebie ma zaspakajac seksualnie swojego pana i wladce.

  OdpowiedzUsuń