3 kwi 2010

Dania - nie zezwolono na demonstrację przeciw rozbudowie meczetu za pieniądze Ahmedinejad'a

Organizacja "Stop Islamization of Europe" w Danii chciała demonstrować przed meczetem w Kopenhadze - Vibevej (Dania), który ma być zrekonstruowany i rozbudowany, tak, że będzie największym meczetem w Danii.
Demonstracja planowana była na 27 marca 2010. Meczet ma być rozbudowany za pieniądze jednej z najkrwawszych organizacji w teokracji irańskiej - IRGC- Islamic Revolutionary Guard Corps. Ahmedinejad, podczas konferencji klimatycznej spotkał się w tej sprawie z imamem irańskim w Danii.
SIOE spodziewa się najgorszego po tym meczecie, ze względu na koneksje z najbardziej brutalnym reżimem świata i chce doprowadzić do unieważnienia decyzji o rozbudowie.

Tymczasem policja kopenhaska odmówiła SIOE prawa do demonstracji przed meczetem, ponieważ Ahmedinejad-yjscy muzułmanie i duńscy poplecznicy mogą spowodować problemy ze swoim kontr-demonstrowaniem. Policja zaproponowała im lokalizację demonstracji przed budynkiem rządowym, daleko od wspomnianego meczetu. Politycy w soboty nie są obecni w budynku, więc SIOE odmówiło przyjęcia takiej propozycji i zażądało zgody na demonstrowanie przed meczetem.
SIOE odwołało się od tej decyzji, powołując się na duńską konstytucję. Odwołanie podpisane było przez wiele osób i wysłane do duńskiego ministra sprawiedliwości.
Policja zaś zapowiedziała, że jeśli będą jednak tam protestować - zostaną aresztowani. Policja w Danii ochrania meczety przed krytyką społeczeństwa.

SIOE oświadcza:

Duńczycy nie chcą meczetu Ahmadinejad'a w stolicy Danii i mają konstytucyjne prawo do publicznych protestów. Jeśli policja nie zezwala na okazanie naszego niezadowolenia i frustracji otwarcie, może to wywołać innego rodzaju niepożądane działania. Tak się stało podczas II wojny światowej, gdy policja i rząd nie przyjmowały żadnej krytyki władzy niemieckich okupantów. Ludzie rozpoczęli wtedy strategię złoszczenia, drażnienia i permanentnego utrudniania życia okupantom wszelkimi sposobami. To naturalna reakcja, kiedy wolność jest tłamszona.

Całość artykułów
Tutaj i Tutaj

Tłumaczenie własne

1 komentarz:

  1. Trzymaj się, Danio. Coraz więcej ludzi jest przeciwko islamizacji.

    OdpowiedzUsuń