7 kwi 2010

Undercover Mosque - co głoszą imamowie w meczetach Wielkiej Brytanii

"Tajny meczet" (Undercover Mosque) to dokumentalny program wyprodukowany przez niezależną firmę produkującą materiały do serii "Ekspedycje" dla Channel 4. Materiały te ujrzały światło dzienne 15 stycznia 2007 w UK. Film zrobił furorę w Anglii i prasie światowej. Zaprezentowane w nim filmy były nagrywane ukrytą kamerą przez 12 miesięcy w meczetach brytyjskich.
Policja West Midlands obserwowała, czy głoszone w meczetach treści spowodowały przestępstwa kryminalne. Orzekli, że dokumentacja jest niewystarczająca, aby wyciągać konsekwencje wobec kogokolwiek, kto wypowiada się w filmach.
Film zawiera wypowiedzi brytyjskich imamów, takie jak:


• Dr. Ijaz Mian w sprawie nie-muzułmańskiego prawa: “Nie możecie akceptować reguł kuffar (niewiernych). My mamy własne prawa i to my mamy je stanowić dla innych"


• Abu Usamah o apostatach: “Jeżeli imam chce zniszczyć go, to powinien to zrobić. Osoba ma być powieszona na drzewie i zostawiona tam do wykrwawienia się na śmierć przez trzy dni"


• Abu Usamah o niepełnowartościowym rozumie kobiet: “Allah stworzył kobietę, nawet jeśli ona jest doktorem, jest niepełnowartościowa. Jej intelekt jest niekompletny, niepełnowartościowy. Może być opanowana przez hormony, które wzmagają jej emocje.
To oznacza, że dwie kobiety- świadkowie są równe jednemu mężczyxnie świadkowi"

• Wysławianie zabójcy brytyjskiego żołnierza w Afganistanie: " Bohaterem islamu jest ten, który odcina głowę od ramion"


• Abdullah el-Faisal: “Musicie bombardować hinduskie firmy i tak samo jak Żydów zabijajcie ich fizycznie.


• Obrona wojującego islamu przeciwko niewiernym i przewidywanie, że armia muzułmanów będzie rosła przeciwko niewiernym w Anglii.


• Dr Bilal Philips o małżeństwach niedojrzałych dziewczynek: "Prorok Mohamed określił praktycznie zasady dotyczące małżeństw przed dojrzałością płciową. On na to zezwolił i dlatego nie powinniśmy mieć oporów przed udzielaniem ślubów starszemu (dojrzałemu) mężczyźnie i młodziutkiej dziewczynie, co jest źle odbirane przez tutejsze społeczeństwo; ale my wiemy, że prorok to praktykował i nie było to potępiane - to było małżeństwo."


• Potępianie integracji muzułmanów z brytyjskim społeczeństwem.


• Żądanie odrzucenia brytyjskiego rządu i demokracji:" Oni będą pokonani, ponieważ tak chce Allah. Radzę wam wszystkim być przeciwko nim, kultywować naszą kulturę do czasu, aż zmieni się układ sił i muzułmanie będą u władzy, i kiedy to się stanie, ludzie przestaną być zabijani.


• Dr. Mian: “Jesteście w sytuacji, w której musicie żyć jak państwo w państwie, dopóki nie przejmiecie władzy"


• Al Jibali: “ Od momentu ukończenia 10 lat jest obowiązkowe zakładanie hijabu przez dziewczynki; jeśli nie chcą tego robić, powinny być bite".


• Dr. Mian wychwala saudyjską policję religijną: " Wysyłają policję, która mówi tym, którzy nie chcą się modlić, że zamknie ich sklepy i zaaresztuje ich. Jeśli nadal nie chcą się modlić, zostaną ukarani - karą śmierci i nikt za nich nie będzie się modlił".


• Abu Usamah głosi, że homoseksualiści powinni być zabijani przez zrzucanie ich ze skały w górach.
Więcej TU
Tłumaczenie własne

2 komentarze:

  1. "Kobieta jest niepełnowartościowa bo opanowana przez hormony" Co za brednie. To w ich kulturze mężczyźni mają rozum między nogami i niestety przez większą część życia tylko tym rozumem się posługują.

    OdpowiedzUsuń
  2. prawdziwa twarz RELIGII POKOJU

    OdpowiedzUsuń