22 kwi 2010

Ci biedni uchodźcy Czeczeńscy ....

W środę około godz. 18 policjanci zostali zaalarmowani przez mieszkańców ulicy Górczewskiej w Warszawie. Z relacji zgłaszających wynikało, że grupa kilkudziesięciu mężczyzn zgromadziła się przed jednym z miejscowych barów, wszyscy zachowywali się głośno, awanturowali się i krzyczeli. Zauważono też, że mają w rękach pałki teleskopowe, drewniane, noże i kastet. Mieszkańcy podejrzewali, że mogą mieć również broń. Wszystko wskazywało na to, że może dojść do bójki miedzy cudzoziemcami. Na miejsce wysłano policyjne załogi.

Kilka minut później pod wskazanym adresem było już kilkanaście radiowozów, karetka pogotowia. Na miejsce wezwano również przewodnika z psem tropiącym do wyszukiwania narkotyków. Łącznie zatrzymano do wyjaśnienia 58 mężczyzn, w większości obywateli Czeczenii. Podczas kontroli mężczyzn zabezpieczono nielegalną broń "TT", 2 pałki teleskopowe, 10 scyzoryków składanych, 2 noże i dwa telefony komórkowe (jeden pochodzący z kradzieży na Ochocie, drugi z rozboju na Pradze Północ).
Przez całą noc trwały przesłuchania cudzoziemców w obecności tłumacza.. Po sprawdzeniu okazało się, że wszyscy przebywają w Polsce legalnie. 27-letni obywatel Czeczenii usłyszy zarzut nielegalnego posiadania broni palnej. Dodatkowo dwóch z zatrzymanych odpowie za paserstwo telefonów komórkowych, a jeszcze jeden za posiadanie kastetu. Pozostali zostali zwolnieni.

więcej na ten temat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz