17 lip 2009

"Szacunek" muzułmanów w stosunku do kobiet

Dużo się na ten temat pisze, ale według mnie ciągle zbyt mało, by potencjalne kandydatki na żony muzułmanów miały swiadomość co może im sie przydarzyć.
28-latka z Arabii Saudyjskiej, maltretowana i poniżana przez własnego ojca, skryła się w prowadzonym przez kobiety schronisku i złozyła pozew do sadu przeciwko ojcu o maltretowaniejej. W odpowiedzi na to ojciec złozył swój pozew - w sprawie nieposłuszenstwa córki. Prawo W KSA nakazuje posłuszeństwo wobec rodziców. Sąd wobec tego odrzucił pozew córki i zajął się rozpatrzaniem pozwu ojca. Pierwszą decyzją sądu było zabranie jej ze ze schroniska i umieszczenie w więzieniu... Na szczęśćie zdążyła uciec i schronić się gdzie indziej. "Dobroduszne" władze publicznie ostrzegają, że ukrywając się pogarsza swoją sytuację, i zaplanowały wydanie jej za mąż i pogodzenie z rodziną.
Rząd Aganistanu ostatnio oficjalnie zalegalizował gwałt małżeński i ograniczył prawo podróżowania kobiet.
Islamski imam z Wielkiej Brytanii Anjem Choudary nazwał publicznie żonę prezydenta Francji, Carlę Bruni prostytutką (w odpowiedzi na propozycję zmiany prawa w sprawie noszenia burek przez kobiety we Francji).
Najwyższa kara w Jordanii za tzw."mord honorowy" na kobiecie to 6 miesięcy; i na nic tu starania królowej Ranji o zmianę tego prawa - to i tak duża kara jak na kraj muzułmanski.
Cztery na dziesięć kobiet tureckich jest bitych przez mężów - wynika z badania opublikowanego przez rząd turecki (badanie sfinansowane przez Unię Europejską); jedna na dziesięć kobiet przyznała, że została pobita także w czasie ciąży.
Według danych ONZ na świecie żyje 130 milionów obrzezanych kobiet. Mimo iż proceder jest nielegalny, każdego dnia kolejnych sześć tysięcy osób staje się ofiarą tej praktyki.
W Gazie według organizacji praw człowieka, co roku około 25 dziewcząt i młodych kobiet ginie śmiercią samobójczą lub zostają zabite; dzieje się to w tajemniczych okolicznościach, które nigdy nie są poważnie badane, by wyjaśnić okoliczności śmierci; jest to sprawa rodzinna lub „przestępstwo dla zachowania honoru rodziny".

Żadna z polskich nowo-muzułmanek, mieszkających w krajach swoich mężów nie potrafi dać przykładów, że prawo krajów w których mieszkają chroni ich prawa, jakoby nalezne im i zapisane w Koranie. Jaki sąd uznał tam, że rację ma kobieta, a mężczyzna jest winien?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz