21 lip 2009

Szkoły koraniczne w Wielkiej Brytanii

Nowo-Muzułmanki Polki nie wszystkie wyjeżdżają na Bliski Wschód. Niektóre żyją ze swoimi mężami w Europie - np. w Anglii. Jak to zwykle bywa po zalozeniu rodziny miewają dzieci, a dzieci z wiekiem ida do szkoly. Maz moze sobie zazyczyc by dzieci uczęszczaly do szkoly koranicznej- tzw. madrasy.

Madrasy znajdują się w każdym mieście w Wielkiej Brytanii, w których dzieci Muzułmanów popołudniami uczą się arabskiego i Koranu. Okazuje się, że podczas zajęć dzieci często padają ofiarami przemocy ze strony nauczycieli.
Stosowanie przemocy cielesnej w stosunku do dzieci w Wielkiej Brytanii jest karalne, jednak ten stały proceder zachodzący w kręgach muzułmańskich jest poza kontrolą wymiaru sprawiedliwości, Madrasy nie są bowiem kontrolowane przez państwo.
Nauczyciele takich szkół pracują jako wolontariusze, nikt ich nie kontroluje, nie wiadomo nawet czy nie są karani. Te alarmujące fakty wyszły na jaw za sprawą prywatnego raportu, który dostał się do rąk dziennikarzy "Timesa", autorstwa imama Firana Chishtiego. Z dokumentu wynika, że dzieci są bite nie tylko za złe zachowanie, ale również w przypadku, gdy na przykład zapomniały zadanego tekstu.
Siedmioletnia dziewczynka cierpi na uszkodzenie słuchu, po tym jak została brutalnie uderzona przez nauczyciela. Większość rodziców toleruje takie traktowanie dzieci, gdyż sami też byli bici. Dochodzi do tego, że w kręgach muzułmańskich przemoc wobec dzieci jest akceptowana. Madrasy to miejsca, gdzie dochodzi do wielu wykroczeń, włącznie z molestowaniem seksualnym, jednak społeczność muzułmańska tai je, by nie wywoływać skandali. Madrasy powinny zostać objęte kontrolą władz państwowych, nie mogą rządzić się swoimi prawami, sprzecznymi z ogólnym kodeksem.

3 komentarze:

  1. To straszne, że takie zachowania muzułmanie rozprzestrzeniają w Europie. W Wielkiej Brytanii żyje ich tam bardzo wielu i że tak powiem po swojemu. Mordersta w obronie honoru też są tam bardzo często popełniane. Ja nie wiem, dlaczego rządy państw europejskich zgadzają się na to, by tak iść muzułmaną na rękę? Jeśli muzułmanie decydują sie żyć w krajach, gdzie islam nie jest główną religią powinni sie dostosować. Dzieci powinny chodzić do normalnych szkół, uczyć sie jezyka danego kraju i jego kultury, a jeśli się nie podoba to deportować ich tam skąd przyszli.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kraje Zachodnie w tym Polska powinny być mniej uległe Muzułmanom. Mordują, szerzą fanatyzm, a my im meczety budujemy.

    OdpowiedzUsuń
  3. Islam dzieli się na odłamy ( szyci i sunnici) , Sunnici mają sunnę którą traktują jako świętą bardziej niż Koran , Koran zakazuje bić kobiety a Sunnici biją żony bo tak pisze ich Sunna . Są też Koraniści , jest ich mało w Polsce . Koraniści odwołują się do samego Koranu i nie tłumaczą go dosłownie , dlatego są znienawidzieni przez sunnitów. Po zatym w Koranizmie kobieta ma równe prawa z mężczyznami jak w pierwotnym islamie wyznawanym przez Mahometa . Kobieta w Koranizmie nie nosi ani czadoru ani hijabu ani jakieś zasłony bo w Koranie nie ma nic o tym wspomniane . Koraniści z reguły są prześladowani jako kufar czyli niewierni . Ja też jestem koranistą a sunnici określają nas jako niewierni i nie-muzułmanie , ponieważ odrzucamy tradycje a przyjmujemy sam Koran jako jedyne zródło wiary i praktyki.

    OdpowiedzUsuń