13 wrz 2009

Ciemny lud to kupi ...

Wypuszczono na rynek islamską wyszukiwarkę internetową, która jest "halal" - czyli dozwoloną dla muzułmanów i zgodną z ich prawem. Wyszukiwarka nie będzie pokazywała stron "haram", czyli niezgodnych z prawem islamskim.
Odkąd internet zdobył popularność w świecie islamu, wielu muzułmańskich użytkowników zrezygnowało ponoć z używania wielu wyszukiwarek ze względu na pokazywanie treści niezgodnych z ich religią.

Fundator ImHalal.com, Reza Sardeha, mówi, że idea powstała, kiedy wielu jego przyjaciół skonsternowanych było rezultatami wyszukiwań poprzez google czy yahoo. "W pierwszej kolejności zablokowane zostały wszystkie rezultaty zawierające treści seksualne. Rozmawiamy również z imamami w celu określenia, jakie treści są "haram" i powinny być zablokowane. Używamy systemu dwu warstwowego; w pierwszej kolejności wyszukiwarka analizuje zawartość i wszystkie strony zawierające niepożądane informacje są filtrowane." Reza Sardeha ma nadzieję, że jego wyszukiwarka będzie stroną domową w każdym muzułmańskim domu. Wyszukiwarka zaczęła działać od 1 września. W ciągu miesiąca dodane do niej zostaną różne islamskie widgety, jak np. czas modlitw czy cytaty z Koranu. Zarzeka się on jednak, że nie jest to forma cenzury internetu ....

Grunt to utrzymywanie narodu w ciemnocie, będzie jeszcze łatwiej rządzić. A internet tyle namącił już w muzułmańskich głowach, że niektórym zachciewa się żyć inaczej - żyć "haram"; no i za dużo informacji przecieka do innowierców, za dużo mówić zaczęły ich kobiety. Więc nadszedł czas by to ukrócić - pod płaszczykiem religii, a jakże.


Więcej na ten temat tutaj

1 komentarz:

  1. To sytuacja jak z zakazem oglądania TV satelitarnej w Iranie. Niby nie można a prawie wszyscy oglądają. Myślę, że ortodoksyjni muzułmanie sobie zainstalują tą wyszukiwarkę, a ci bardziej nowocześni nie.

    OdpowiedzUsuń