31 maj 2010

Islamskie prowokacje + pożyteczni i idioci. Hamas górą?Prowokacja Turcji wobec Izraela przyniosła niestety pożywkę dla pożytecznych idiotów na świecie. O przygotowywanym konwoju statków z tzw. pomocą humanitarną mówiło się od jakiegoś czasu. Z tym, że mówiono w kontekście negatywnym, krytykując Izrael za brak zgody na przełamanie blokady Gazy przez planowany konwój. Bo celem Erdogana i organizacji IHH, o wątpliwej reputacji, była nie pomoc, a precedens przełamania blokady Gazy. Oczywiście nikt nie rozpisywał się o likwidacji Hamasu, o niewyobrażalnych majątkach hamasowskich kacyków, o dręczeniu przez nich swoich obywateli. Nikt nie pisał o kilkunastu tysiącach rakiet wystrzelonych z Gazy na Izrael. Ważniejszy dla pismaków światowych był mur, który chroni Izraelczyków przed atakami, ważniejsza była blokada, i tym samym ochrona obywateli izraelskich przed atakami, i wspieranie zwyrodnialców z Ismailem Haniyeh na czele.
Służby Izraela proponowały organizatorom przeładowanie towarów w porcie w Ashdod i po sprawdzeniu dostarczenie jej do Gazy.
Wiedząc o dostarczaniu broni wraz z pomocą humanitarną przez IHH (İnsani Yardım Vakfı)w przeszłości służby Izraela nie mogły dopuścić do przepuszczenia przez swoje terytorium takiego ładunku do Gazy.
Izraelskie MSZ kilka dni przed dzisiejszymi wydarzeniami wezwało ambasadorów krajów zaangażowanych w tę akcję, i uprzedziło, że statki przepuszczone nie będą, przedstawiało swoją propozycję przeładunku i oczywiście kontroli towarów.
Cypr zabronił flotylli statków zebrania się na ich wodach terytorialnych.
"Izraelska marynarka zaatakowała konwój rano. Żołnierze dokonali abordażu na jeden ze statków płynących do Strefy Gazy. Jak wynika z filmu już po wejściu na pokład żołnierze zostali obrzucani granatami ogłuszającymi, koktajlami Mołotowa i bronią ręczną. W odpowiedzi komandosi otworzyli ogień do pasażerów tureckiego statku.
"Komandosi marynarki wojennej przejęli sześć statków, które chciały naruszyć blokadę morską. Podczas przejęcia żołnierze spotkali się z fizyczną przemocą ze strony (propalestyńskich) działaczy, którzy zaczęli do nich strzelać z ostrej amunicji" - głosi komunikat armii izraelskiej."(PAP)
Na statku tureckim znaleziono broń ...
Nieomal cały świat występuje w obronie Hamasu ...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz