28 maj 2010

Terroryści otworzą nowy park rozrywki w Libanie

Park, w którym można znaleźć przewrócony, zdobyczny, izraelski czołg i manekiny przebrane w mundury wojowników "Partii Boga", ma uświetnić obchody dziesiątej rocznicy wycofania się izraelskich wojsk z południa Libanu.
Park otwarty w tym tygodniu cieszy się jak dotąd dużym powodzeniem wśród odwiedzających. Na jego lokalizację wybrano byłą frontową siedzibę Hezbollahu z czasów izraelskiej okupacji. Głównymi elementami ekspozycji są łupy wojenne w postaci przechwyconej broni podczas walk z Izraelem, a także arsenał, jakim w chwili obecnej mogą się pochwalić szyiccy wojownicy Hezbollahu.

- Izraelczycy używali podczas wojny bomb zrzucanych z samolotów w kształcie zabawek, aby przyciągały uwagę naszych dzieci. Teraz chcemy pokazać, że mamy ich czołg, którym bawią się dzieci – powiedział Abu Hadi, weteran walk z Izraelem, a obecnie przewodnik w nowym parku.

Na terenie byłej bazy „Partii Boga” nie zapomniano o upamiętnieniu ulubionego miejsca modlitwy Abbasa Mussawiego, byłego przywódcy Hezbollahu, zabitego przez Izraelczyków w 1992 roku.
GW

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz