23 lip 2010

Czemu służą 72 dziewice w muzułmańskim raju?

Polecam artykuł na portalu "Racjonalista", poniżej fragment:

11 czerwca 2010 r. dr Anwar Bin Majid Ishqi, szef saudyjskiego Bliskowschodniego Ośrodka Badań Strategicznych i Prawnych, opublikował artykuł dotyczący kwestii, czy mieszkańcy Raju odbywają stosunki seksualne. Artykuł opublikował „Al-Risala", tygodniowy dodatek do gazety saudyjskiej „Al-Madina", pod tytułem „Raj jest ponad seksem: czarnookie dziewice nie są dla przyjemności zmysłowych". W artykule tym dr Ishqi wyjaśnia, że podjął problem seksu w Raju z dwóch powodów. Pierwszy, ponieważ terroryści szeroko używają go przy rekrutowaniu młodych ludzi: podburzają tych podatnych na wpływy młodzieńców do przeprowadzania operacji samobójczych, obiecując im, że nagrodą będzie możliwość uprawiania seksu z dziewicami w Raju. Drugim powodem jest, że wielu uczonych religijnych — włącznie z szeroko znanymi — wierzy, iż Raj oferuje rzeczywiste przyjemności seksualne.
surdalną i szkodliwą. Mówi, że jest ona źródłem pogardy dla muzułmanów, a także parodią islamu, ponieważ przyjemności seksualne wspomniane w Koranie nie miały być rozumiane jako przyjemności fizyczne, ale duchowe. Ishqi utrzymuje, że w Raju ludzie nie mają żadnych pragnień seksualnych i że ich ciała nie mają nawet narządów płciowych, ponieważ nie ma żadnej potrzeby ich posiadania.

Artykuł Ishqiego wywołał gorące reakcje wielu saudyjskich duchownych, którzy argumentują, że zarówno Koran, jak hadisy dostarczają rozległych dowodów na to, iż mieszkańcy Raju doznają przyjemności fizycznych, włącznie z seksem. Przyznają, że te teksty są wykorzystywane i wypaczone przez ekstremistów, ale utrzymują, że te nadużycia nie usprawiedliwiają zaprzeczania jasnego znaczenia tekstu i przedstawiania go jako metafory.

Należy wspomnieć, że w międzyczasie artykuł Ishqiego został zdjęty ze strony internetowej „Al-Madina" i z archiwum online.

Fragmenty artykułu Ishqiego oraz fragmenty trzech reakcji saudyjskich duchownych na jego wypowiedź Tutaj

5 komentarzy:

 1. 72 x 5 = 360 synonim PENTAGRAMU (pięcioramiennej gwiazdy wpisanej w okrąg - dla trudniej myślących) i wielkie oszustwo dla tych, którzy się na to połaszczą. Zachowanie niegodne wyznawcy Mahometa zostanie ukarane mękami piekielnymi, bo czym innym jest samobójstwo lub mordowanie niewinnych z chęci zaspokojenia chorego pożądania niż zasługującym na wieczne potępienie GRZECHEM? No to miłego piekiełka "islamiści".

  OdpowiedzUsuń
 2. Religia to gówno ! Zatem do książek, do nauki. Tylko oświecony rozum jest gwarantem szeroko pojętego pokoju na świecie.

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja słyszałem, ze jest błąd w tłumaczeniu na przestrzeni wieków.
  Nie chodzi bowiem o 72 dziewice, tylko o jedną - ale 72 letnią.

  OdpowiedzUsuń
 4. znaczy że dla kobiet raju nie ma :(... Chyba że też dostaną po 72 kumpele do plotkowania ;)

  OdpowiedzUsuń