21 lut 2010

Aresztowany głowny rekrutujący kobiety do zamachów samobójczych

Siły amerykańskie i irackie aresztowały mężczyznę podejrzanego o rekrutację wielu kobiet, które przeprowadziły samobójcze zamachy na szyickich pielgrzymów.
Źródło wojskowe w prowincji Dijala, na północ od Bagdadu, podało, że Mohammad Szaker Mahmud, żonaty 30-latek, został aresztowany w czwartek w wiosce oddalonej o kilka kilometrów od Bakuby. Region ten, w którym aktywni są rebelianci, jest w dalszym ciągu uznawany za bardzo niebezpieczny.
"Służby wywiadowcze sądzą, że siatka, którą kierował aresztowany, rekrutowała kobiety-kamikadze, z których część miała zaburzenia psychiczne" - napisano w komunikacie sił USA.
Według tego źródła siatka zajmowała się produkcją i rozprowadzaniem pasów wypełnionych materiałami wybuchowymi (pasy szahida). Ludzie ci stoją za zamachem przeprowadzonym 1 lutego przez samobójczynię na północnych przedmieściach Bagdadu. Zginęło wówczas ponad 40 szyickich pielgrzymów, a ponad 100, w tym kobiety i dzieci, zostało rannych.
W sierpniu 2009 roku 16-letnia dziewczyna została skazana przez sąd dla nieletnich w Dijali na 7,5 roku więzienia za przygotowywanie zamachu. Dziewczyna została aresztowana rok wcześniej. Miała na sobie ok. 20 kg ładunków wybuchowych, które zamierzała zdetonować na targowisku w Bakubie.

ZA: Onet.pl

Cieawy artykuł na temat muzułmańskich kobiet - bomb tutaj: Kobiety bomby

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz