6 lut 2011

Zakazana miłość


Młode muzułmanki w Europie są często zmuszane do prowadzenia podwójnego życia. Uprawiają seks w publicznych toaletach i trzymają swoje telefony komórkowe w stanikach, żeby ukryć tajne życie przed surowymi rodzinami.

Często zabrania się im korzystać z opieki ginekologicznej lub edukacji seksualnej. W najgorszych przypadkach przechodzą zabieg rekonstrukcji błony dziewiczej, usuwają zaawansowane ciąże, a nawet popełniają samobójstwa.

Gulay słyszała to od matki wiele razy: kobieta bez ślubu, która straciła dziewictwo, równie dobrze mogłaby być dziwką. Gulay, lat 22, mieszka w berlińskim Neukolln, dzielnicy, którą zamieszkuje wielu muzułmańskich imigrantów i niewiele ma wspólnego ze stereotypem „dziewczyny w chuście na głowie.” Nosi ciasne dżinsy, bluzki odsłaniające brzuch i ma długie włosy, których nie przykrywa. Jest pewna siebie i patrzy ludziom prosto w oczy. Za rok Gulay zamierza zapisać się na szkolenie, żeby móc pracować jako hostessa na lotniskach. Na pierwszy rzut oka wygląda jak z plakatu o udanej integracji.

Pomimo to stanowczo wzbrania się przed umieszczaniem jej nazwiska w gazetach, tak samo jak nigdy nie umówiłaby się na wywiad z dziennikarzem w jednym z popularnych pośród arabskich i tureckich imigrantów barów hookah w swojej dzielnicy. Boi się, że ktoś mógłby podsłuchać jak opowiada o surowych obyczajach moralnych swojej rodziny, a także o sztywnych zasadach honorowych panujących w jej środowisku, które zabraniają dziewczynom uprawiania seksu przed ślubem i posiadania partnerów.
Gulay zastanawia się nad tym, jak najlepiej podsumować swój dylemat. Przed rozpoczęciem litanii żalów nerwowo miesza herbatę. „Chłopcy mogą się pieprzyć na lewo i prawo ile chcą, ale jeśli zrobi to dziewczyna, może liczyć się z tym, że zostanie zastrzelona”, opowiada. „To po prostu chore”. Po raz pierwszy uprawiała seks pięć lat temu i to kompletnie odmieniło jej życie. Od tego czasu śmiertelnie boi się, że jej rodzina ogłosi ją „zhańbioną” lub co gorsza, ukarze ją i wyrzuci ze społeczności.

więcej TUTAJ

4 komentarze:

 1. Dodaje do linkow, arcyciekawy blog, mimo bycia i mieszkania z muzulmaninem (dosc ortodoksyjnym) jestem PRZECIWKO ISLAMOWI. Religia nienawisci, agresji i fanatyzmu, No thanks!
  Pozdrawiam :)
  http://polsko-wloskie.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam do ciebie prosbe... moglabys mi doradzic, czy mam Go zostawic, czy nie? Meczy mnie juz ta cala sytuacja... wiecej poczytaj u mnie na blogu, jak znajdziesz czas... http://polsko-wloskie.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie na temat, ale ciekawe. Polecam do obejrzenia, zanim zniknie z internetu.

  http://www.youtube.com/user/BlowUpMecca

  OdpowiedzUsuń
 4. To jest chore co musi przeżywać Gulay. Twój tekst powinni przeczytać ludzie narzekający jak to Kościół Katolicki gnębi ludzi.

  OdpowiedzUsuń