14 gru 2009

MSW Hiszpanii zaniepokojone coraz bardziej

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Hiszpanii wykazuje duże zaniepokojenie i konsternację z powodu udokumentowanego znaczącego wzrostu stosowania praw islamskich w środowiskach muzułmanów oraz wzrastający ich separatyzm. W hiszpańskich meczetach radykalne grupy promują i próbują wprowadzać w życie sądy i zasady islamskie wśród żyjących tam muzułmanów. Zasady tego typu od długiego czasu istnieją (i mają się coraz lepiej) w takich krajach jak UK, Holandia, Francja, ale w Hiszpanii to nowość. Tendencje te zanotowano w szczególności w prowincjonalnych rejonach Katalonii czy takich miastach jak Tarragona, Girona, Seggara. Meczety są w większości opanowane przez salafickich dżihadystów *.

Imamowie muzułmańscy w Katalonii na przykład, nawołują do tego, by nie przyjaźnić się z rodowitymi Katalończykami, nie należeć do cywilnych katalońskich organizacji. Imamowie żądają spożywania tylko jedzenia "halal" (m.in. rytualne uboje, polegające na tym, że zwierzę zwrócone w stronę Mekki, podżynane ma gardło dotąd, aż umrze z upływu krwi), unikania banków, które nie mają nic wspólnego z muzułmańskim kapitałem. Rodzice muzułmanek ostrzegani są przed pozwalaniem swoim córkom na uczestnictwo w lekcjach gimnastyki w szkołach czy w pływania na basenach. Dziewczęta mają zaprzestać chodzenia do szkoły po pierwszej miesiączce. Muzułmanki, które odmawiają noszenia hidżabu są często napastowane, molestowane, a czasem maltretowane przez "silne ramiona" szarii.
Muzułmanie, którzy czują się prześladowani bądź zmuszani do stosowania prawa szarii powinni zgłaszać takie zdarzenia na policję - tak mówi hiszpańskie prawo.

* więcej o salafitach i nie tylko: Islam Koran Europa

3 komentarze:

  1. To niech wracają tam, skąd przyjechali, skoro jedzenie jest nie takie, z obcymi przyjaźnić się nie da, do szkoły dziewczyny chodzić nie mogą bo gimnastyka lub basen....Powtarzam się jak zdarta płyta, ale jak komuś nie pasuje, to niech wreszcie bierze życie w swoje ręce i niech jedzie do lepszego świata.

    OdpowiedzUsuń
  2. To jest wlasnie problem Europy i Europejczykow - lewicowa demokracja ktora poprzewracala w glowach ... muzulmanie nie rozumieja pojecia demokracja , i zawsze beda dazyli do tego aby wprowadzic swoje prawa bo przecierz jest wprost " OD BOGA ". Martwi mnie to ze tak wiele osob ma klapki na oczach i nadal wierza slepo w multikulti... ALBO MY albo Oni.

    OdpowiedzUsuń
  3. Jedynie czego się boją to deportacji.Dlaczego się jej nie stosuje?Jest tyle powodów.Myślę że gdyby obligatoryjnie stosowano deportację całych rodzin w których dochodziło do "zabójstw honorowych" liczba tych morderstw spadła by drastycznie.

    OdpowiedzUsuń