26 sie 2009

Egipt, a molestowanie seksualne kobiet

Przeprowadzane w Egipcie ankiety i badania (wród Egipcjanek, nie turystek) pokazaly, ze 83 % kobiet jest regularnie molestowanych seksualnie. Okolo 62% Egpcjan przyznało się, że molestowało kobietę przynajmniej raz.
Molestowanie przybralo bardzo wysoki, niebezpieczny poziom - przyznaje Sheikh Saad al-Takky, urzędnik Ministerstwa Religii. Podjete muszą być poważne akcje, aby przeciwdzialac temu procederowi i Ministerstwo zdecydowalo się tym zająć.
Na tę okolicznoć ministerstwo wydalo 35-stronicową broszurę na temat molestowania seksualnego kobiet i zajęlo się jej dystrybucją w meczetach i miejscach modlitwy. Broszura zawiera definicję molestowania oraz analizę powodów tak wielkiego wzrostu tego procederu w ogromnym konserwatywnym społeczenstwie egipskim.
Oprócz wielu innych przyczyn autor zwraca uwagę na to, że niektóre kobiety prowokują swoim strojem wzrost molestowań. "Generalnie ubrania są ważne dla człowieka, ale dużo ważniejsze są dla kobiet, gdyż powinny chronić je przed molestowaniem."
Broszura uczula kobiety na noszenie chust i pelne okrywanie ciała - wtedy bdą chronione przed zaczepkami.
Egipskie Centrum Praw kobiet w 2005 roku zgłaszało molestowanie na poziomie 83% pomimo "wlasciwego" ubioru. Dzialaczki informuja, ze 2005 roku 69% przypadków molestowania zdarzylo się na ulicy, 42% w srodkach transportu publicznego, 42% na plaży, a w miejscach pracy 6%.
Niedawne akcje rządu doprowadzily do aresztrowania wielu mężczyzn molestujących kobiety na ulicach.
Imamowie w meczetach czytają broszurę przed i po modlitwach, by ostrzec o niebezpieczeństwie wynikającym z molestowania. Niektórzy powięcili całe kazania temu tematowi przed piątkowymi modlitwami.
Ministerstwo, imamowie twierdzą że ta akcja przyniesie pozytywne skutki, ale niektórzy socjolodzy już nie są tacy optymistyczni: Ludzie zbyt mocno odzielają swoje codzienne życie od religii - twierdzi Acer Yasser, specjalizująca się w tej tematyce. Problemem jest to, że niestety często to modlący się regularnie mężczyźni są tymi molestującymi kobiety. Yasser krytykuje główne przesłanie wydanej broszury, w której za glowną przyczynę molestowania uważa się sposób ubrania kobiety. Ksiązka daje bardzo dobre argumenty molestującym - mówi.

Egipt nie ma żadnych zapisów w prawie karnym dotyczących molestowania seksualnego. Egipskie Centrum Praw kobiet wystosowalo do parlamentu list, w którym domaga się ustanowienia kar za molestowanie. Chociaż procedura ustanowienia nowego prawa trwa bardzo dlugo, kobiety są pelne nadziei, iż pewnego dnia takie prawo będzie obowiązywalo w Egipcie.
Molestowanie seksualne powoduje przykre konsekwencje - jest grupa kobiet, która po tych dowiadczeniach nie wychodzi w ogóle z domu.

Egypt's Mosques Fight Sexual Harassment

3 komentarze:

 1. Zobacz jeszcze:
  http://whazzupegypt.blogspot.com/2009/06/harassment-of-women-on-cairo-streets.html

  OdpowiedzUsuń
 2. MOTTO: SEKS, to: biologiczna energia !!
  __PODPOWIEDŹ:

  SEKS.1.
  WIKIPEDIA:
  W znaczeniu ogólnym seks (łac. sexus płeć) oznacza całość życia erotycznego człowieka, w znaczeniu węższym zachowania seksualne, a potocznie stosunek płciowy. Z tym tematem związana jest kategoria: Zachowania seksualne. Oprócz pełnych stosunków płciowych, ludzi (a także niektóre gatunki zwierząt) cechuje też wiele innych zachowań seksualnych. Zaliczają się do nich flirtowanie, uwodzenie (czyli zachowania i działania mające na celu zainteresowanie sobą potencjalnego partnera seksualnego), petting (czyli pieszczenie narządów płciowych lub innych stref erogennych partnera, które może doprowadzić do orgazmu, ale z wyłączeniem immisji członka do pochwy), masturbacja _ autoerotyzm (czyli doprowadzanie się do orgazmu bez fizycznej aktywności innej osoby). Zachowania seksualne mogą zachodzić przy kontakcie dwóch osób płci przeciwnej (zob. heteroseksualizm) lub tej samej (zob. homoseksualizm), a także większej liczby osób (seks grupowy).

  IRL KRAKÓW.
  Kumulację naturalnej energii seksualnej UZYSKUJEMY zwiększając znacznie spożycie tzw. __GLUKOZY naturalnej.
  Nasz organizm odzyskuje tj. pozyskuje tę energię z: RYŻU, z wszystkich KASZ, z warzyw STRĄCZKOWYCH, a więc z fasoli, grochu oraz z soczewicy, również ze wszystkich OWOCÓW
  i pozostałych warzyw. Największą jednak KONCENTRACJĘ uzyskujemy w strukturze żywieniowej jaką stanowią: __CHLEB typu KR-IRL, __Chleb na OSTEOPOROZĘ, oraz tzw. __Chleb na OTYŁOŚĆ. Przygotowanie takich produktów realizuje się poprzez gotowanie, a następnie pieczenie. To tworzy bezsprzecznie produkt silnie energetyczny Tzw. koncentrat glukozowy !! Wobec tego w seksie powinien być produktem jednoznacznie ZALECANYm. Ostanie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego.

  PUENTA: SEKS; z energetycznymi tzw. __NISKIMI węglowodanami, to tak !!

  Nieprawdy biologiczne oraz puste frazesy o RYŻU, KASZY i nie tylko o RYŻU, rozpowszechniają jedynie SPECE od tzw. Indeksu Glikemicznego, a to dlatego, że nic nie badali, nie znają glukometru, również nie czytali książek ze szkoły podstawowej (biologia 4 klasa) czyli plotą i plotą, wydając książę za książką o tym Indeksie Glikemicznym. Kłamią. OMIŃ !!
  Przecież do Nich nie możesz zadzwonić, bo nie ma gdzie. Nie masz kogo zapytać, o te wpisy w Internecie, dziesiątki sprzecznych ze sobą tabel, dlaczego ? To proste uciekają przed prawdą bo mówią kłamstwa, piszą oszczerstwa i Ich nigdzie nie ma; jednak PROKURATURA zna IP komputerów. Do krakowskiego IRL KRAKÓW, zawsze możesz zadzwonić bo są to żywi, realni naukowcy nie poddani żadnym NAUKOWYM REŻIMOM czyli lekko, łatwo omawiają PRAWDY BIOLOGICZNE, które zbadali. Warto !!

  Zobacz też: IRL KRAKÓW.
  __Książka; _pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku.
  Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupełnione.
  __Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL
  __ADRES_______: http://www.magdalirl.com.pl/

  Pozdrawiam Ciebie i WSZYSTKICH
  Wanda BARNS, Melbourne

  OdpowiedzUsuń
 3. islam=international society of liars and motherfuckers, to nie religia! to rezim , totalitaryzm!! co za bałwan pozwolil wybudowac meczety w Polsce?! jak taki "mądry" to niech teraz wybuduje kosciól w arabii sauudyjaskiej alo w iranie, jak ktoraz durna chce araba na meza to niech wie ze zawsze bedzie tylko yamooty i jej wybranek moze miec 4 legalne zony a ona slubna nic po nim nie dziedziczy!!. no i jak mozna zniesc ten oodór ich potu i fakt, ze nie uzywaja papieru toaletowego. Precz z islamem>

  OdpowiedzUsuń