5 lut 2010

16-latka w Turcji żywcem zakopana w imię obrony honoru rodziny ...

A zdarzyło się to w południowo-wschodniej Turcji, ponieważ dziewczyna zanadto przyjaźniła się z chłopcami.
Policja otrzymała anonimowy donos po 40 dniach od zgłoszenia przez rodzinę zaginięcia dziewczyny. W donosie napisano, ze "sąd rodzinny" zdecydował ją zabić i pochować pod kurnikiem. W rodzinie tej jest jeszcze ośmioro dzieci, które miały za zadanie mówić sąsiadom, ze ich siostra zaginęła. Dziewczyna natomiast dwa miesiące przed zaginięciem zgłaszała na policję, że jest bita przez swojego dziadka za to, ze rozmawia z chłopcami.
"Sąd rodzinny" składa się z najstarszych członków rodziny; zbrodnie honorowe - to zazwyczaj decyzje tych grup.
Korzystając z informacji zawartych w donosie, policja znalazła ciało dziewczyny i je zidentyfikowała. Ciało znajdowało się w ziemi na głębokości 2 metrów, pod kurnikiem w zagrodzie domu w Katha, miasteczku w południowo-wschodniej prowincji Adiyaman.
W tej głębokiej dziurze dziewczynę zakopano w pozycji siedzącej, ze związanymi rękoma. Sekcja zwłok wykazała, że płuca i żołądek zawierają znaczne ilości ziemi, co świadczy o tym, że zakopano ja żywą i w pełni świadomą. Autopsja wykazała również krew zastygłą w żyłach w której nie wykryto narkotyków czy trucizny, nie wykryto też obrażeń ciała.
Ojciec i dziadek dziewczyny, podejrzani o to okrutne i niewyobrażalne morderstwo, zostali aresztowani. W zeznaniach ojca pojawia się miedzy innymi stwierdzenie, że rodzina była bardzo niezadowolona z tego, iż córka miała kolegów wśród chłopców. Matkę też aresztowano, ale wkrótce zwolniono ją.

(Informacja podana wczoraj przez Anatolia news agency)

6 komentarzy:

 1. Niewyobrażalna potworność.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nawet nie wiem jak to skomentować.

  OdpowiedzUsuń
 3. I z czym do Europy ja się pytam? Toż to poziom cywilizacji rodem sprzed 10 wieków.

  E.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie sądzę, aby w Turcji pojawiło się zbyt wiele głosów potepienia dla sprawców. Ich wyroki też będa pewno niwielkie.

  OdpowiedzUsuń
 5. musimy przeszkodzić turcji w wejściu do EU

  OdpowiedzUsuń