1 lut 2010

Z cyklu: czym się róznią te dwa obrazkiAbsolwentki Uniwersytetu w Kairze - 1950 rokAbsolwentki Uniwersytetu w Kairze - 2004 rok

Dowód na upolitycznienie chusty muzułmanskiej.

Więcej zdjęćTUTAJ

7 komentarzy:

 1. Muzułmanki ciągle podkreślają, iż hidżab to tradycja, że tak każe Koran itp. A te kobiety, które uwieczniono na zdjęciu nie noszą chust ( podobnie było w Iranie, przed rewolucją). Więc jaka tradycja, jaki manifest religijny?

  OdpowiedzUsuń
 2. z drugiej strony... a jesli one chca nosic chusty? mamy takie samo prawo zabraniac im tego jak kazac im je nosic, czyli zadne.

  Alicja

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyraźnie widać na zdjęciach, że nie zawsze kobiety musiały się zakrywać...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe byłoby porównać te zdjęcia z wykresem eksportu ropy przez kraje Zatoki Perskiej z lat 50-tych i 2000-tych. Zachodzi tu wyrażna korelacja,im większe wpływy z ropy,tym większe wpływy islamu.

  OdpowiedzUsuń
 5. W starych egipskich filmach ludzie "z tamtych lat", zarówno mężczyźni jak i kobiety noszą się jak Europejczycy i Amerykanie, kostiumy, dekolty, garnitury, fryzury. Piją alkohol i non stop imprezują, zakochują się, zdradzają itd. No i ten fantastyczny taniec brzucha wykonywany w strojach więcej odsłaniających niż zakrywających, aczkolwiek nie mający (wtedy) nic z wulgarności.
  Było minęło.

  E.

  OdpowiedzUsuń
 6. Moje drogie pamiętajcie o tym, że włosy kobiety "promienują" na mężczyzn ;> dlatego konieczne są chusty ;);)

  K

  OdpowiedzUsuń
 7. A włosy mężczyzn na kobiety nie promieniują? =D

  OdpowiedzUsuń