22 lut 2010

Inteligencja turecka próbuje zatrzymać powrót do czasów ciemnoty islamskiej?

Turecka policja zatrzymała około 50 dowódców wojskowych pod zarzutem planowania zamachów bombowych na meczety, co miałoby spowodować chaos i stać się impulsem do wojskowego zamachu stanu i obalenia rządu.
Agencja Associated Press pisze, że wydarzenia eksponują walkę między świeckim establishmentem a rządem, który ma islamską orientację. Wielu zastanawia się - dodaje AP - czy wojsko, uważane dotąd za filar świeckiego państwa, przestało już odgrywać decydującą rolę.
AP przypomina, że od 1960 roku wojsko czterokrotnie obalało w Turcji rząd.Premier Recep Tayyip Erdogan odmówił skomentowania dzisiejszych zatrzymań, wskazując, że dokonano ich na polecenie prokuratorów.
Zatrzymanym zarzuca się podobno, że oprócz zamachów na meczety planowali także zestrzelenie tureckiego samolotu wojskowego z zamiarem sprowokowania konfliktu zbrojnego z Grecją i zdestabilizowania w ten sposób rządu Turcji.
Według AP, w sprawie domniemanych przygotowań do wojskowego zamachu stanu w Turcji postawiono już zarzuty ponad 400 osobom - wojskowym, naukowcom, dziennikarzom i politykom. Nikt nie został jeszcze skazany.

Onet.pl

7 komentarzy:

 1. jak tam twój arcybiskup Petz, też próbuje zatrzymac powrót do ciemnoty?

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo konstruktywny komentarz :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Proponuję poczytać inne posty z wątkami na temat tego co ostatnio dzieje się w Turcji, za przyzwoleniem Erdogana i ku zadowoleniu panoszących się na całym prawie świecie wahabitów:
  http://noemi-niewierzmuzulmanom.blogspot.com/2009/12/turcja-i-wolnosc-religijna.html
  http://noemi-niewierzmuzulmanom.blogspot.com/2009/11/turcja-dzisiaj-reformy-ataturka.html
  http://noemi-niewierzmuzulmanom.blogspot.com/2009/11/turcja-953-kobiety-zamordowano-do-konca.html

  To fakty, które niby mają świadczyć o oświeceniu islamskim w Turcji?

  A co ma tu akurat do rzeczy przywołany arcybiskup doprawdy nie rozumiem ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytuję...

   ..."A co ma tu akurat do rzeczy przywołany arcybiskup doprawdy nie rozumiem ..."...

   Ja też ...

   Usuń
 4. Armia Turecka jedyna pozytywna rzecz w tym kraju, oby dopiela swego ...

  OdpowiedzUsuń
 5. Lewacy są tak zaślepieni nienawiścią do kościoła i Żydów, że gotowi nas cofnąć o 1300 lat. Przestają się liczyć prawa kobiet,nieważni są geje których oni podobno bronią, nieistotna jest pedofilia.Nienawiść odebrała im rozum i umiejętność racjonalnego myślenia.A Turcja ? Wyrażnie skręca w kierunku państwa wyznaniowego.Ataturk się w grobie przewraca.

  OdpowiedzUsuń
 6. Z czym tutaj do Europy? Stanowcze NIE !

  OdpowiedzUsuń