19 mar 2010

Betlejem - władze zamknęły jedyną telewizję chrześcijańską

Władze Autonomii Palestyńskiej zamknęły jedyną chrześcijańską stację telewizyjną, nadającą na jej terytorium. Al-Mahed TV działała od 14 lat. Jej siedziba znajdowała się 350 metrów od bazyliki Narodzenia w Betlejem.

Oficjalnym powodem zamknięcia stacji było nadawanie bez licencji. Za jej wydanie władze domagały się sumy, której chrześcijańska telewizja nie zapłaciła.
Stacja emitowała programy o tematyce społecznej, politycznej, religijnej, gospodarczej i kulturalnej. Transmitowała Msze i ważne wydarzenia religijne. Wśród jej widzów byli także muzułmanie.
W liście do prezydenta Mahmuda Abbasa i premiera Salama Fajjada, właściciel Al-Mahed TV Samir Qumsieh zaprotestował przeciwko niesprawiedliwemu – jego zdaniem – zamknięciu stacji. Zapowiedział jednocześnie, że nie będzie „żebrał” o jej ponowne otwarcie.

kai

4 komentarze:

 1. nie rozumiem co Ciebie do licha obchodzi, czy ktos przechodzi na islam czy nie? Każdy ma wolną wolę i jak chce to prosze bardzo. I nie, nie jestem konwertytką, nie jestem zwolenniczką islamu. Nie jestem ani na tak, ani na nie. Ale po prostu HAFTAĆ sie chce, kiedy widzi sie tą wielką nagonke. Zajmij się sobą, swoją kulturą i religią.

  OdpowiedzUsuń
 2. a ty zajmij się sobą, skoro nie rozumiesz w czym problem; nie musisz tu zaglądać - masz wolną wolę;

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jest konwertytką, nie jest ani na tak, ani na nie...jest tzw. "pożyteczną idiotką".

  E.

  OdpowiedzUsuń
 4. gorzej, że te "pożyteczne idiotki" i "pożyteczni idioci" mnożą się w naszym kraju ...

  OdpowiedzUsuń