22 maj 2009

Koran o niewiernych

2:161 Zaprawdę, nad tymi, którzy nie uwierzyli i umarli, będąc niewiernymi - nad nimi przekleństwo Boga, aniołów i ludzi, wszystkich razem!
2:191 I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!
........

8:12 Twój Pan objawił aniołom: "Oto Ja jestem z wami! Umocnijcie więc tych, którzy wierzą! Ja wrzucę strach w serca niewiernych. Bijcie ich więc po karkach! Bijcie ich po wszystkich palcach!"
8:17 To nie wy ich zabijaliście, lecz Bóg ich zabijał. To nie ty rzuciłeś, kiedy rzuciłeś, lecz to Bóg rzucił; aby doświadczyć wiernych doświadczeniem pięknym, pochodzącym od Niego. Zaprawdę, Bóg jest słyszącym, wszechwiedzącym!
........

9:29 Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w Boga i w Dzień Ostatni, który nie zakazują tego, co zakazał Bóg i Jego Posłaniec, i nie poddają się religii prawdy - spośród tych, którym została dana Księga - dopóki oni nie zapłacą daniny własną ręką i nie zostaną upokorzeni.

........

69:30 "Bierzcie go i nałóżcie mu kajdany!
69:31 Potem w ogniu piekielnym palcie go!
69:32 Następnie zakujcie go w łańcuch, którego długość wynosi siedemdziesiąt łokci!"
69:33 Bo on nie wierzył w Boga potężnego

..........

8 komentarzy:

 1. Dlaczego żadna z pań, tak agresywnie komentujących posty Noemi w kwestii neofitek, nie wypowiada się tutaj? Dlaczego żadna nie krzyczy, jak przy kwestii islamskiej agitacji -"to nieprawda"? Dlaczego żadna nie przytoczy ani jednego argumentu,że islam jest religią pokojową, która (jak chrześcijaństwo, judaizm, buddyzm) każe szanować wszystkich.
  Bo nie ma co powiedzieć. Bo islam od początku swego istnienia był religią opartą na doktrynie przemocy - my albo oni. Bo Koran wyraźnie mówi - zabijajcie. I ani słowa o pokoju i przymierzu między religiami. A z faktami, zapisanymi w Koranie - nie ma jak dyskutować, prawda? Nie da się interlokutorki obrzucić wyzwiskami, słowotokiem pokrywając ignorancję i - sama nie wiem - ślepotę? bo trzeba być ślepym na oczywiste fakty, żeby islam chwalić, cenić i szanować. I nie wiem jak ślepym można być, żeby na niego przechodzić...
  No ale krzykaczki - wielbicielki islamu - z faktami nie mogą dyskkutować. Więc pozostają obelgi pod postami o neofitkach.

  P.S. Noemi, nie przeraża Cię to, co robią muzułmanie? Bo ja - po sześciu latach w różnych krajach arabskich - naprawdę się boję...

  Małgorzata

  OdpowiedzUsuń
 2. Zastanawia mnie, gdzie się podziały wszystkie głośno krzyczące panie, obrończynie islamu? Tak głośno krzyczące pod postami o neofitkach i islamskiej agitacji? Dlaczego żadna z nich tutaj nie staje w obronie swojej religii, przytaczając mocne argumenty przeciwko tej wypowiedzi?
  Bo nie ma nic na obronę? Bo to, co jest napisane, to fakt, którego nie da się pokryć krzykiem czy stekiem wyzwisk, jak w przypadku innych postów? Niech ktoraś z pań się odezwie i napisze, że to nieprawda, że islam (tak jak buddyzm, chrześcijaństwo, judaizm) krzwi pokój i miłość. Że nie jest to religia oparta na nienawiści i zbrodni.
  Przy braku innych argumentów krzyk i wyzwiska są dobre. Ale w ten sposób nie da się walczyć z faktami. A fakt pozostaje faktem - Koran mówi - zabijajcie. I nie wiem, jak ślepym można być, żeby tego nie widzieć. Jak zaślepionym - żeby zmieniać religię na islam właśnie.

  P.S. Noemi, nie boisz się czasami, co się stanie z naszą kulturą i cywilizacją, jeśli tego nie powtrzymamy? Ja się boję. Po 6 latach w różnych krajach muzułańskich, znając ich mentalność i system prania mózgu, który przechodzą od dziecka - boję się, że któregoś dnia dojdzie do tego, że ktoś każe mojej córce założyć chustę na głowę a syna obrzeza i wyśle na wojne...

  Małgorzata

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też tego się obawiam - bardziej o wnuki, a nie dzieci. Zresztą, kto wie co nas czeka za 10 lat, skoro islamistom ulegają sądy europejskie?
  Jak tak dalej pójdzie, to Unia Europejska wyda może nowe dyrektywy dla swoich członków i "poprawi" nam nasze konstytucje ...

  OdpowiedzUsuń
 4. A'propos gdzie się podziały "panie nowo-muzułmanki" - one nie potrafią dyskutowac. Często na swoim blogu wymyslają dyskutantki i same sobie odpowiadają na komentarze. Jak pisałam w któryms z postów na swoim blogu, przeinaczają każde nieomal zdanie krytyczne. Żadna nie potrafiła włączyć się w dyskusję na argumenty. A wystarczy tylko logicznie mysleć, poczytać opracowania odwaznych specjalistów, gdzie czarno na białym wykazane jest jak powstawał koran, skąd zostały wzięte zasady islamu i ile jest przekłamań w odniesieniu do Starego i Nowego Testamentu. Ale cóż - jak coś nie pasuje, to oznacza, że to szatan mieszał ich prorokowi w głowie, a nie allach sie pomylił przemawiając do niego... I miliony na świecie w to wierzą... Mozna nie dziwić się "rodowitym" muzułmanom - oni w szkołach koranicznych od dziecka przechodza pranie mózgu. Kraje muzułmańskie w wiekszości zainteresowane są by utrzymywac w niedouctwie i ciemnocie większość narodu. A człowiek bez edukacji, to naiwny, strachliwy, bogobojny muzułmanin, który nie podskoczy, bo boi się, ze nie dostanie się do Raju. Muzułmanin bez wykształcenia i majątku jest nikim, jest biednym, zalęknionym człowiekiem, który nie ma zielonego pojęcia o świecie i boi sie pomyslec, że móglby przeciwstawić się tym, którzy mają władzę.
  Ale ja wierzę, że im też przytrafi się coś analogicznego do "Wiosny Ludów", moze już niedługo ...

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja myślę że te "panie nowo-muzułmanki" , jak je określiłaś, też przeszły wystarczające pranie mózgu i trwają we własnym uporze bo chcą łudzić się wizją wspaniałego, pokojowego świata arabskiego i cudownych mężczyzn. Lecz skoro mają tak małe poczucie własnej wartości i szacunku dla swojego życia by dać się omamić facetowi, który wyznaje "dozgonną" miłość każdej kobiecie z zagranicy, to dlaczego wymagać by polemizowały i podawały słuszne argumenty.
  Czytając cytaty powyżej trzeba by było być ślepym żeby nie zauważyć że islam pełen jest nienawiści i braku szacunku dla innych ludzi. Dlaczego nie mogliby po prostu tolerować czyjejś odmiennej wiary?
  Widzę to nawet na portalach społecznościowych czy czatach, niejednokrotnie zostałam zaczepiona i "namawiana" delikatnie mówiąc do zapoznania się z ich wiarą. I nie było mowy o posłuchaniu czy zaakceptowaniu mojego "sorry, am not interested". Koniecznie chcieli zmieniać moje życie nawet jeśli mi podoba się takie jakie jest. Ponadto czułam się jak rozmawiając do ściany, moje argumenty i ich , hmm brak argumentów, a jedynie ciągłe nie zrozumiałe dla mnie cytaty. Jak można być zafascynowanym religią która każe zabijać niewinnych ludzi tylko dlatego że są niewierni??
  Czytając wiele wypowiedzi jak te, oraz biorąc pod uwagę agresję zwolenników islamu przy braku jakichkolwiek sensownych argumentów, jestem coraz bardziej nastawiona na NIE co do całej ich religii, kultury i ludzi. Wolę się trzymać z daleka.

  z całym szacunkiem
  Amfi

  OdpowiedzUsuń
 6. NIE DLA ISLAMU,ZYLAM 5LAT W MAROKU,ALE TO NIC BO TU ROZMAWIAJAC Z ALGIERCZYKAMI ZOBACZYLAM ILE AGRESJI MA W SOBIE MUZULMANIN,NIE ISTNIEJE DLA NICH INNA RELIGIA POZA ISLAMEM!NIENAWIDZA KATOLIKOW,ZE NIE WSPOMNE O ZYDACH,JAK SOBIE NAPISALAM W PROFILU ZE NIE LUBIE MUZULMANOW TO KAZALI MI TO ZDJAC,SA SMIESZNI A ZARAZEM STRASZNI,NIE DLA ISLAMIZACJI EUROPY!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie ma to jak swojskie oko za oko ząb za ząb zamiast islamu.
  PS. Nie jestem fanem islamu ale nienawidzę stereotypów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten cytat dotyczy Starego Testamentu ,my chrześcijanie opieramy się na Nowym Testamencie i na przykazaniu miłości Boga i bliźniego ,które pozostawił nam Chrystus.Stary Testament to historia judaizmu do narodzenia Chrystusa ,który dokonał swoistej reformy prawa żydowskiego...

   Usuń