24 mar 2010

Reklama pikiety w Warszawie na polskich portalach informacyjnych :)

Dzisiejszy artykul z portalu tvn Warszawa, Gazety, Onetu ...:

Nie chcą meczetu. Będą pikietować na Ochocie


Budowa Ośrodka Kultury Muzułmańskiej na Ochocie już znalazła swoich przeciwników. W całym mieście rozwiesili plakaty wzywające do manifestacji. Protest rozpocznie się w sobotę, przy placu budowy na ulicy Żwirowej.
Siedziba Ośrodka Kultury Muzułmańskiej rośnie w pobliżu Dworca Zachodniego i centrum Blue City. Działać tam ma m.in. biblioteka, galeria sztuki i oczywiście meczet. Władze Ligi Muzułmańskiej planują także uruchomienie restauracji i kawiarni.
Naszym celem jest prowadzenie dialogu i budowanie porozumienia z polskim społeczeństwem – tłumaczył niedawno w TVN Warszawa Samir Ismail, przewodniczący Ligi Muzułmańskiej RP.
Jednak nie wszyscy warszawiacy chcą taki dialog podjąć. W sobotę, 27 marca o godz. 12ma rozpocząć się protest przeciwko budowie ośrodka i znajdującego się w nim meczetu. Organizuje go stowarzyszenie Europa Przyszłości.

"Stop meczetowi radykałów"

- Protestujemy, bo Liga Muzułmańska w RP jest związana z Bractwem Muzułmańskim, a to organizacja, która skupia skrajnych islamskich fundamentalistów. Jest znana m.in. z antysemickich haseł. Ich misją jest stworzenie w Europie państwa islamskiego. To są cele antydemokratyczne – twierdzi w rozmowie z Gazetą Stołeczną Jan Wójcik, prezes stowarzyszenia.
Organizacja oplakatowała miasto afiszami z hasłem: "Stop! Meczetowi radykałów w Warszawie". Na stronie www.euroislam.pl można z kolei przeczytać o zagrożeniu islamizacją Polski. Profil Europy Przyszłości ma na portalu społecznościowym Facebook ma ponad 2 tys. fanów. – Trochę mnie martwi, że część z nich to sympatycy Młodzieży Wszechpolskiej – przyznaje Jan Wójcik.

Jak zapewnia, jego protest to obrona wartości demokratycznych, nie zachęcanie do nienawiści religijnej.

Protest tylko w Warszawie

Samir Ismail o proteście dowiedział się w pracy. Postanowił, że Liga nie będzie odpowiadać w żaden sposób na protest i jest zdziwiony sytuacją. - Mamy już ośrodki we Wrocławiu, Poznaniu, Białymstoku, Lublinie i nigdzie nie dochodziło do takich incydentów. We Wrocławiu współpracujemy z miejscową parafią katolicką. Żyjemy w wolnym kraju i nie mamy się czego obawiać. Jest mi naprawdę przykro, że ktoś mówi o nas "obcy" - mówi Samir Ismail, który jest lekarzem pediatrą w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Kopernika.
W Warszawie mieszka kilkanaście tysięcy muzułmanów, czyli co drugi wyznawca islamu w Polsce. - Biorąc pod uwagę inne stolice europejskie, nasze miasto jest pozytywnym przykładem współpracy i współżycia - mówiła pod koniec lutego w TVN Warszawa dr hab. Danuta Chmielowska, arabistka z Wydziału Orientalistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

tvn warszawa

8 komentarzy:

 1. I kto tutaj powinien być zdziwiony sytuacja? Facet w kocyku na glowe wciska nam budowe "centrum z pokoju i milosci" a potem zmienia to w Meczet z minaretem :| Nic dziwnego ze ludzie sie wkurwili ( przepraszam za slowo ). Cala ta "Rade" powinno sie odwolac !

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłoby dobrze gdyby Młodzież Wszechpolska trzymała się z daleka.To że nie akceptujemy islamizu, nie znaczy że akceptujemy faszyzm.

  OdpowiedzUsuń
 3. Samir Ismail napisał artykuł na temat obrzezania dziewczynek, zostawiając tę kwestię decyzji rodziców. Wielkie dzięki za takiego pediatrę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję, że dzięki protestowi uda się zatrzymać budowę meczetu (sorry centrum kultury). Nie można im popuścić bo potem nie zatrzymamy fali.
  Meriam
  http://meriam.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń
 5. A jak nie zatrzymamy to będziemy przy biernej postawie polityków taką reakcję Policji:

  http://www.youtube.com/watch?v=8FkWuIPsu2E

  OdpowiedzUsuń
 6. KTO DAL PRZYZWOLENIE .CZY POLSCY POLITYCY CHCA BYC TEZ SLEPI I NAIWNI TAK JAK RESZTA LEWACKIEJ
  EUROPY.CZY KTOS DO K>>>NEDZY NAS SIE W KONCU ZAPYTA? GDZIE TA DEMOKRACJA GDZIE REFERENDUM?

  OdpowiedzUsuń
 7. PAN ISMAIL NIECH SOBIE BEDZIE ZDZIWIONY A MY MECZETU I WYCIA NIE CHCEMY I MAMZ DO TEGO PELNE PRAWO TO KRAJ SZOPENA A NIE mohameta

  OdpowiedzUsuń
 8. Znam bardzo prosty sposob aby pozbyc sie klopotu z nowym meczetem w Warszawie. Musicie zrobic to samo co sie robi tutaj w Stanach. Mianowicie nalezy ubic pare swin i rozlac krew na miejscu nowego meczetu. Zaraz po tym "muzzies" beda szukac nowego miejsca na meczet. Rodak z Nowego Jorku

  OdpowiedzUsuń