11 maj 2009

Przeglad prasy

http://wiadomosci.onet.pl/1968178,441,item.html ":

"Mężowie mają prawo bić żony, które są rozrzutne. Do takiego wniosku doszli sędziowie z Arabii Saudyjskiej podczas seminarium poświęconego... przemocy domowej - informuje CNN.
Anglojęzyczna gazeta saudyjska "Arab News" przytacza interpretację sędziego Hamada Al-Razine. - Jeśli mężczyzna daje kobiecie 320 dolarów, a ona wydaje z tego 240 dolarów na abaya (czarna szata przykrywająca całą kobietą, obowiązkowa w Arabii Saudyjskiej - red.) z markowego sklepu, a potem mąż uderza ją w twarz za to, to kobieta zasługuje na taką karę - oświadczył sędzia.Kobiety obecne na seminarium od razu głośno zaprotestowały przeciwko takiej interpretacji prawa. "Arab News" relacjonuje, że sędzia Al-Razine od razu zaczął się tłumaczyć, że zmierzał do tego, aby wyjaśnić dlaczego wzrasta przemoc domowa w Arabii Saudyjskiej. Powiedział, że kobiety i mężczyźni razem ponoszą odpowiedzialność, ale nie spotyka się, aby to kobiety były obwiniane.
Przemoc domowa, która jest tabu w konserwatywnym królestwie, stała się ostatnio gorącym tematem w Arabii Saudyjskiej. Organizacje takie jak Narodowy Program Ochrony Rodziny prowadzę kampanie na rzecz edukacji przemocy domowej, jej skutkach i jej przeciwdziałaniu. "

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz