13 maj 2009

Inne islamskie katechetki

Mniej aktywne, w zasadzie ich rola polega przede wszystkim na swoistym przeinaczaniu tego co jest napisane w Koranie, w to co chca, zeby bylo rozumiane wedlug ich teorii:

Monika: pelen popis zdolnosci "odwracania kota ogonem" tutaj (czytaj Koran, wtedy uwierzysz, ze to Allach jest prawdziwym Bogiem): http://muzulmanki.blogspot.com/2009/04/kim-jestem.html#comments. Wmawianie, że "...Islam to potwierdzenie wcześniejszych religii (pierwotny judaizm, chrześcijaństwo. Prorok Muhammad ... przyszedł, by głosić to samo przesłanie, które głosili wszyscy wcześniejsi prorocy. (...)Allah mówi, że nie przyjmie innej religii niż islam. (...)Ci, którzy podążali za wcześniejszymi prorokami przed nadejściem Muhammada także wypełniali w pełni wolę Allaha, nie zostaną więc za to ukarani, jak Bóg da - znajdą miejsce w Raju. Jednak jeśli przychodzi kolejny prorok, Bóg nakazuje go słuchać, a ludzie upierają się że nie." Nie slyszala nigdy o konwersjach z islamu na inna religie: "...nie spotkałam się jeszcze z osobą wywodzącą się z wierzącej, praktykującej rodziny muzułmańskiej, która rozumie swoją religię i jak ważny jest czysty, 100% monoteizm, a która przyjęłaby potem inną religię. Raczej, jeśli już, słyszałam o przypadkach, gdzie ludzie "odchodzą od islamu" w sensie takim, że nie przestrzegają jego zasad, ale nie wyrzekają się islamu." I ewenement (czy oprocz Koranu nie ciekawila jej historia islamu?) "Bezwzględni byli politeiści, którzy dopuszczali się rzeczy strasznych. Islam zaś bardzo to ukrócił; oraz opinia, że "..kobiety przechodzące na islam nie ślubowały nic Bogu, w którego wierzył Mojżesz i Jezus (to o slubach w judaizmie i chrzescijanstwie.
Inna "katechetka", podpisująca sie Alina, mama Ammara:
Bardzo nie podoba sie jej, ze w Polsce dzieci nie sa tak rozpuszczone jak w krajach arabskich - w sklepach polskich nikt jej nie biega za dzieckiem i nie nianczy, a w Jordanii odwrotnie. Uzasadnienie wybranego sposobu zycia: "Ja w ogole nie wychodze z domu sama, bo fakt mąż mi nie pozwala, ale mam wszystko czego potrzebuje, zabiera mnie tam gdzie sobie zycze i jesli czegos mi brakuje to mojej rodziny i fajnej babki do pogadania, ale to nie on mi zabrania miec tu kolezanki, to ja nie potrafie, czy nawet nie chce nawiazywac tu bliskich znajomosci." W krajach arabskich "Przemoc w rodzinie (na zonie raczej niz na dzieciach, bo o katowaniu czy biciu dzieci rowniez nie slyszalam) istnieje owszem, ale to nie ma nic wspolnego z islamem." Bardzo chetnie poucza muzulmanki od pokolen w stosowaniu zasad islamu (widac wie lepiej). A dlaczego neguje Trojce Swieta ? "(...)negujemy Trojce Swieta poniewaz islam ja neguje" - i juz! Twierdzi, ze zazwyczaj konwertytka przeciez "nie przez wzglad na meza ..." tylko "DZIEKI mezowi islam poznala" lub ze "poszukiwala Boga i maz stal sie pomostem miedzy nami a islamem".

Jest jeszcze kilka nawiedzonych pan, koneserek Koranu, przekonanych iz literalne stosowanie wszystkiego co bylo napisane 1400 lat temu jest tym, co je prowadzi do Raju, i ich rola jest uswiadamianie tego "ciemnemu ludowi" w Polsce. Proby polemiki koncza sie wytykaniem zapisow w Starym i Nowym Testamencie, ktore nijak sie maja do terazniejszych zasad wspolzycia spolecznego; koncza sie wmawianiem, ze Matka Boska nosila hijab, a zakonnice, to tez sa ubrane jak one. Komentarze oczywiscie sa moderowane, i te, ktore czarno na bialym udowadniaja ich niewiedze, ignorancje historyczna oraz niewygodne fakty z czasow wspolczesnych - sa kasowane i nie publikowane. Przeciez mogloby to zburzyc te "wspaniala" strategie zdobywania zaslug u Allacha i nadzieje na Raj (jakos nic nie pisza co ich Prorok obiecal kobietom w Raju?).

2 komentarze:

  1. Działa mechanizm "jak nie możesz pokonać to zacznij bronić."

    OdpowiedzUsuń
  2. taqiya, zwykla taktyka w islamie, czyli klamstwo buduje nowe klamswto, a prawde, ktora kluje w oczy zniszczyc, tak jak na rozkaz muhhameda jego ludzie wymordowali zydowskich poslancow, a takze krytykow muhammeda takich jak starca, czy poetke z bodajze czworka, czy piatka dzieci, kiedy to w nocy karmila swoje najmlodsze dziecie piersia... fantastycznie , cooo?
    jak nie moga obronic to atakuja... to u nich regula!!!!

    OdpowiedzUsuń